Рен надви Панатинайкос в Атина

Рен излезе начело в група "F" на Лига Европа. Френският тим победи с 2:1 като гост Панатинайкос и измести "детелините" от първото място. Амин Гуири и Арно Калимуендо бяха точни за Рен, а за ПАО се разписа Фотис Йоанидис от дузпа.

Срещата започна много по-добре за французите. Още в 7-ата минута Ендзо Льо Фи намери в наказателното поле Гуири и той откри резултата. Авторът на попадението можеше да се разпише още веднъж в 16-ата минута, но уцели напречната греда. В средата на полувремето ветеранът Стив Манданда спаси опасен удар на Адам Гнезда

В 49-ата минута Калимуендо удвои аванса на Рен. Младият нападател се ориентира перфектно след центриране на Льо Фи и с пета отклони топката във вратата на домакините. След час игра Панатинайкос получи дузпа. До наказателния удар се стигна след намесата на ВАР. Йоанидис не сбърка и върна интригата.

В оставащото време не липсваха положения пред вратата на гостите, но изравнително попадение така и не падна. В класирането Панатинайкос е втори с 4 точки, а Рен има 6. Другият мач от групата между Виляреал и Макаби (Хайфа) беше отложен и ще се изиграе на 6 декември.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!