ПСЖ показа класа срещу непобедения до момента Рен

Пари Сен Жермен бързо се съвзе след тежката загуба от Нюкасъл в Шампионската лига. Отборът на Луис Енрике победи с 3:1 като гост Рен и му нанесе първо поражение от началото на сезона в Лига 1. Витиня и Ашраф Хакими дадоха добра преднина на ПСЖ до почивката, но гол на Амин Гуири в 56-ата минута върна интригата. Само две минути по-късно Рандал Коло Муани вкара трето попадение за парижани и сложи точка на спора.

В класирането ПСЖ е на трето място с 15 точки, колкото има и четвъртият Брест. Рен остана на 11-а позиция с актив от 11 точки. Начело е Монако, следван от Ница.

Гостите контролираха мача от самото начало. В 7-ата минута Килиан Мбапе имаше претенции задузпа, но те бяха подминати от съдията Беноа Бастиен. Резултата откри Витиня в 32-ата минута. Атаката започна от Усман Дембеле, който се разходи между няколко бранители и подаде на португалеца, а той с майсторски удар насочи топката под гредата.

Не след дълго парижани стигнага и до втори гол. Негов автор стана най-добрият на терена - Хакими. Мароканският национал се измъкна от защитата на Рен и отблизо засече с глава центрирането на Уарен Заир-Емери.

Малко след почивката интригата за кратко се върна. Людовик Блас намери на перфектна позиция връхлитащия Гуири и той беше точен с глава. След гола Луис Енрике замени Гонсало Рамош с Коло Муани и френският национал имаше нужда от броени секунди, за да остави своя отпечатък върху мача. Той получи отличен пас от Хакими и без колебание насочи топката в мрежата.

В 63-ата минута Коло Муани отново се разписа, но този път голът му беше отменен заради засада. В 82-ата ветеранът Стив Манданда извади тежък удар на Брадли Баркола, а в 84-ата попречи на Мбапе да отбележи. Малко преди края на редовното време Бертуг Йълдъръм от Рен нацели гредата.

Мбапе не вкара гол в 4-и пореден мач във всички турнири, но е лидер при стрелците в Лига 1 със 7 попадения.

След паузата за националните отбори ПСЖ ще посрещне Страсбург, а Рен ще гостува на Лориен.