Японец донесе първа победа на Бохум

Бохум дочака първата си победа от началото на сезона в Бундеслигата. Отборът на Томас Леч се наложи с 2:1 при гостуването си на Дармщат и се измъкна от зоната на изпадащите. В герой за Бохум се превърна Такума Асано. Японският национал отбеляза и двата гола за успеха, а Дармщат завърши с човек по-малко заради червен картон на Фабиан Холанд в 69-ата минута.

Домакините искаха да се извинят на феновете си за погрома с 0:8 срещу Байерн (Мюнхен) преди седмица. Старши треньорът Торстен Либернехт не можеше да разчита на получилите червени картони на "Алианц Арена" Клаус Гясула и Матей Маглица, но отборът му започна силно и създаде няколко добри положения до почивката. Най-близо до гола беше Тим Скарке, който нацели десния страничен стълб в 10-ата минута.

Постепенно Бохум изнесе играта в по-предни позиции и в средата на полувремето успя да поведе, не без доза късмет. Неумела намеса на футболист на Дармщат прати топката в краката на Такума Асано, който веднага се ориентира, технично преодоля вратаря Марсел Шюнен и откри резултата.

Отговорът на домакините дойде в 43-ата минута, когато Лука Пфайфер отклони топката с глава към Нюрнбергер и той я насочи в мрежата за 1:1. Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част Дармщат вкара и втори гол, но той беше отменен заради засада.

Второто полувреме стартира по-добре за Бохум. В 54-ата минута лошо изритана топка от вратаря на домакините постави началото на бърза контра и Асано отново се разписа. Не след дълго Мануел Риман направи впечатляващо спасяване след удар на Скарке, а в 62-ата минута и Пфайфер се размина с изравнителното попадение.

Дармщат имаше и още няколко добри възможности до 70-ата минута, когато Холанд беше изгонен с директен червен картон и остави тима си с човек по-малко. Въпреки това, домакините можеха да стигнат до точката, но в 85-ата минута удар на Фабиан Нюрнбергер от статично положение срещна гредата.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Поражението остави Дармщат на 15-о място в класирането със 7 точки. Толкова има и Хайденхайм

Снимки: Gettyimages