Безмилостен Байерн унищожи Дармщат с 8:0 в мач с три червени картона

Германският шампион Байерн (Мюнхен) беше безпощаден спрямо гостуващия Дармщат, побеждавайки с гръмкото 8:0 в двубоя помежду им от деветия кръг на Бундеслигата. Любопитното е, че всички голове дойдоха през втората част. Над всички със своя хеттрик беше Хари Кейн (51', 69', 88'), по два гола отбелязаха Льорой Сане (56', 64') и Джамал Мусиала (60', 76'), а с едно попадение се отчете Томас Мюлер (71'). През първата част пък бяха показани цели три червени картона, като те бяха за Йошуа Кимих (4') от състава на гостите, както и за защитниците на “лилиите” Клаус Гясула (21') и Матей Маглика (41').

Голямата новина в състава на Байерн беше дългоочакваното завръщане на капитана Мануел Нойер, който застана на вратата на тима за първи път през тази година заради счупения си крак през миналата зима. Именно той беше единствената промяна сред титулярите на тима в сравнение с победата с 3:1 над Галатасарай в Шампионската лига. Атаката на баварците отново беше водена от техния голмайстор Хари Кейн. Гостите бяха подредени в 3-4-1-2 с Лука Пфайфер и Тим Скарке като нападатели. За тях титуляр беше и Фабиан Нюрнбергер, който е спряган за потенциален национал на България.

Домакините преживяха шок още в четвъртата минута. Тогава Кимих допусна грешка и се опита да я поправи, но така фаулира Марвин Мехлем точно пред наказателното поле. Главният съдия не се замисли и веднага изгони полузащитника с директен червен картон. При последвалия пряк свободен удар на Кемпе топката срещна стената, след което Пфайфер опита шут по земя, завършил в обятията на Нойер. Льорой Сане веднага отговори с далечен удар, който обаче беше отразен от Марсел Шуен. В 13-ата минута на вратаря му се наложи да избие и изстрел на Алфонсо Дейвис. При последвалия корнер Кейн отправи опасно воле, но Шуен се справи и с него чрез блестяща намеса.

В 17-ата минута Матей Маглика стреля от дистанция, но го направи много неточно. Две минути по-късно Гясула фаулира Конрад Лаймер на границата на наказателното поле, а Мартин Петерсен посочи бялата точка. Съдията обаче беше подтикнат от ВАР да прегледа отново ситуацията и видя, че нарушението е извън наказателното поле. Така реферът отмени дузпата, но извади червен картон за Гясула. При последвалия пряк свободен удар Льорой Сане прати топката високо над вратата.

В следващите минути двамата вратари спасиха удари на Матайс де Лихт и Скарке, а Мехлем, Кингсли Коман и Пфайфер се отчетоха с пропуски. В 36-ата минута Мехлем получи възможност да стреля, но Нойер отрази неговия удар. Пет минути по-късно Кейн се откъсна, но беше фаулиран точно пред наказателното поле, а заради нарушението Маглика също беше изгонен от игра. При прекия свободен удар на Кейн топката срещна стената от играчи, а по-късно англичанинът не успя да се разпише при други два свои шута. В началото на добавеното време на първата част Сане прати топката в противниковата мрежа, но попадението му не беше зачетено поради негова тънка засада.

Баварците стартираха силно втората част и в 49-ата минута Де Лихт можеше да даде аванс на своя тим след удар с глава при фал, но Шуен спря топката със своето тяло. Само две минути по-късно обаче Байерн все пак поведе в резултата. Тогава Мазрауи центрира, а Кейн плонжира и беше точен с глава.

Само пет минути по-късно мюнхенци удвоиха своята преднина. Тогава Мусиала изведе Лаймер в наказателното поле, а австриецът насочи топката към вратата, за да може Сане да прати топката в мрежата с изстрел отблизо.

В 60-ата минута играчите на Байерн изпълниха по заучен начин пряк свободен удар и така Мусиала отбеляза третия гол в двубоя с шут по земя от дъгата на наказателното поле.

Четири минути след това Сане вкара второто си попадение в срещата с прекрасен шут от голямо разстояние.

Най-впечатляващият гол в мача обаче определено беше петият, който дойде в 69-ата минута. Тогава Кейн видя, че противниковият вратар е излязъл от своето наказателно поле, и с прецизен шут зад центъра на терена той прехвърли Шуен за второто си попадение днес.

Само две минути след това резервата Томас Мюлер също се възползва от шанса си да добави името си сред голмайсторите след центриране на Нусаир Мазрауи.

В 76-ата минута именно Мюлер комбинира с Мусиала, който стана третият играч на домакините с поне два гола в срещата.

Головата фиеста приключи в 88-ата минута, когато Сане направи чудесен рейд и поднесе топката на Кейн, който оформи своя втори хеттрик за мюнхенци, а с това и крайното 8:0.

Така Байерн събра 23 точки и излезе на върха в класирането поне преди мача на Байер (Леверкузен) от кръга. Дармщат пък се намира на 14-ата позиция със 7 пункта.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - ДАРМЩАТ 8:0

1:0 Кейн (51')

2:0 Сане (56')

3:0 Мусиала (60')

4:0 Сане (64')

5:0 Кейн (69')

6:0 Мюлер (71')

7:0 Мусиала (76')

8:0 Кейн (88')

Байерн: Нойер, Мазрауи, Де Лихт, Мин-Жае, Дейвис, Лаймер, Кимих, Коман, Мусиала, Сане, Кейн

Дармщат: Шуен, Кларер, Гясула, Маглика, Бадер, Кемпе, Шнелхард, Нюрнбергер, Мехлем, Пфайфер, Скарке