Бохум и Майнц 05 не се победиха в битката на дъното

Закъсалите отбори на Бохум и Майнц 05 не успяха да се победят в среща от 9-ия кръг на германската Бундеслига и направиха равенство 2:2. За домакините точни бяха Кевин Щьогер от дузпа (21') и Кевен Шлотербек (82'). Шлотербек си вкара и автогол (82'), а Том Краус (90'+8') вкара втория гол за бившия отбор на Тодор Неделев.

И двата състава се намират в зоната на изпадащите, като Бохум е на 16-о място, а Майнц 05 е на дъното в таблицата.

След равностойно начало на първото полувреме, отборът на Бохум имаше късмет и получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Кевин Щьогер, който спечели психологическата битка със стража на Майнц 05 - Робин Центнер, и откри резултата.

През втората част късметът покри и състава на гостите. Кевен Шлотербек от Бохум опита да отклони удар, но прати топката в собствената си врата и си отбеляза злощастен автогол.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

След изравняването домакините се впуснаха в атаки, опитвайки се да си върнат преднината. Това се случи осем минути преди края на редовното време, когато Шлотбрек се реваншира за автогола и засече топката в противниковото наказателно поле, за да я прати отново във вратата на Робин Центнер.

Така изглеждаше, че домакините ще запазят трите точки, но дълбоко в добавеното време с едно от последните действия в мача Том Краус получи подаване в близост до наказателното поле и разстреля стража Мануел Риман.

Равенството отне възможността и на двата отбора да запишат първата си победа от началото на шампионата, като обаче и Бохум, Майнц 05 съумяха да избегнат поражението за втори път в последните си три мача.

Снимки: Imago