Ибрахимович помогна на Фрозиноне да отстрани Торино

Фрозиноне отстрани Торино на 1/16-финалите за Купата на Италия. Отборът на Еузебио Ди Франческо се наложи с 2:1 след продъжения при гостуването си на “биковете” и в следващия кръг ще се изправи срещу шампиона Наполи

17-годишният Арийон Ибрахимович дебютира като титуляр за Фрозиноне. Привлеченият под наем от Байерн (Мюнхен) нападател откри резултата още в 5-ата минута. Домакините имаха претенции заигра с ръка на противников футболист в хода на атаката, но попадението беше зачетено.

Дуван Сапата и Антонио Санабрия пропуснаха от чисти позиции за Торино, преди Давид Зима да изравни в 31-ата минута. Чешкият защитник прати топката в мрежата с глава, засичайки центриране от корнер на Гвидас Гинейтис. Малко по-късно при идентична ситуация Микеле Черофолини спаси удар на Санабрия

След почивката Торо доминираше, но не се възползва от шансовете си, а попадение на Сапата беше отменено заради засада. Никола Влашич също не успя да донесе победата на домакините.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В началото на продълженията резервата на Торино Пиетро Пелегри се контузи и беше замемен от Демба Сек. В 98-ата минута Кайо Жорже изведе Рейниер и бразилецът класира Фрозиноне за 1/8-финалите.