Кремонезе без Антов продължи напред за Купата на Италия по драматичен начин

Втородивизионният Кремонезе се класира за 1/8-финалите на Купата на Италия, след като спечели с 2:1 след продължения срещу гостуващия Читадела. Българският национал Валентин Антов обаче въобще не беше в групата на “гриджоросите”, като най-вероятно става въпрос за почивка, дадена му от треньора Джовани Стропа, който беше изгонен от скамейката си по време на днешния двубой.

През първата част по-опасният отбор беше Читадела, но не се стигна до голове преди почивката. Три минути след началото на втората част Андреа Бертолачи даде аванс на Кремонезе след асистенция на Даниел Чофани. В 53-тата минута Доменико Фраре от състава на гостите беше отстранен от игра заради втори жълт и съответно червен картон. Последва силен натиск на домакините, но вместо това “Граната” изненадващо изравниха в 83-тата минута, когато Алесио Вита беше точен. Така се стигна до продължения, в които “тигрите” изцяло доминираха, но чак в 121-вата минута успяха да отбележат победен гол чрез Масимо Кода, който се възползва от подаване на Давид Окереке.

Така Кремонезе продължава напред към следващата фаза на турнира, където ще бъде гост на елитния Рома.

Снимки: Imago