Каляри направи още един обрат и след късен гол в продълженията изхвърли Удинезе

Каляри победи като гост Удинезе с 2:1 в мач от 1/16-финалите за Купата на Италия. Победата за тима на Клаудио Раниери дойде след нов обрат, след като през уикенда сардинци успяха да постигнат впечатляваща победа с 4:3 над Фрозиноне в Серия "А", макар че губеха с 0:3 до 72-рата минута.

През първата част по-добрите положения бяха за Каляри, като Гаетано Ористанио имаше на два пъти чудесни ситуацииза гол, но вратарят на Удинезе Мадука Окойе се намеси великолепно.

След нулевото първо полувреме, втората част бе далеч по-интересна. Първо гол на Лоренцо Лука от Удинезе бе отменен след намеса на ВАР заради засада. В 63-ата минута домакините все пак излязоха напред, след като Флориан Товен центрира отлично и Аксел Гесон с глава откри резултата. Каляри обаче успя да изравни в 80-ата минута. Резервата Николас Виола стреля директно от пряк свободен удар и решението му изненада Окойе - 1:1. До края на редовното време двата тима не си вкараха и последваха продължения.

В 99-ата минута Джанлука Лападула можеше да отбележи с глава, но пропусна от удобна позиция. И когато двата отбора вече сякаш се подготвяха за дузпите, Каляри нанесе своя решителен удар. Андреа Петаня проби отдясно и подаде чудесна успоредна топка на друга резерва - Джанлука Лападула, който заби топката в мрежата от непосредствена близост и в 119-ата минута донесе класирането за Каляри.До края на продълженията тимът на Раниери дори можеше да увеличи с още аванса си, но стража на Удинезе направи няколко впечатляващи спасявания.