ФК Сливен с първа победа, Валери Божинов я изгледа

Първа победа от началото на сезона постигна младия отбор на Сливен, надигравайки у дома Локомотив II (Пловдив) с 4:2. Срещата от 16-ия кръг на Югоизточната Трета лига изгледа Валери Божинов. Пловдивчани изиграха по-голямата част от мача без треньор и с намален състав.

Вихрено начало за домакините. Капитанът им Петър Принджев получи право да изпълни дузпа в 1-ата минута, но не успя да я вкара. Той се реабилитира след 180 секунди, когато откри резултата от фаул. Постепенно гостите взеха инициативата. Те заличиха пасива в 12-ата минута, когато при суматоха стана 1:1. Четвърт час по-късно треньора им Христо Златински беше отстранен от скамейката с червен картон. В 38-ата минута пловдивчани останаха в намален състав и на терена, защото Борислав Дончев получи втори жълт и червен картон. Втората част започна като първата, с попадение за сливенския тим. Реализира го отново Принджев в 49-ата минута. Десетина по-късно влезлия като резерва, играещ треньор на „оранжевите“ Иван Стоянов получи топката, устреми се от центъра сам срещу вратаря и покачи на 3:1. В 66-ата минута Станимир Празов, също влязъл като резерва върна интригата с втори гол за Локомотив. Критични моменти имаше и пред двете врати. Накрая в добавеното време Принджев тръгна по левия фланг и подаде на Иван Стоянов, който с премерен удар постави точка на спора – 4:2. След последния съдийски сигнал Валери Божинов се пошегува с радостните играчи на Сливен, изричайки с усмивка: „Първа и последна победа“, а след това слезе от трибуните и се снима с отбора.