Първенецът на България се натресе на силни съперници във в Шампионската лига

Българският първенец Нефтохимик 2010 (Бургас), който остана втори на турнира в Група I от първия квалификационен кръг на Шампионската лига, на който беше домакин в зала "Младост", ще играе срещу доста силни и класни съперници във втория кръг на най-престижния европейски клубен турнир.

Нефтохимик завърши с тежка загуба от Будва в мач от ШЛ в Бургас

Тази вечер бургазлии загубиха категорично от черногорския Будва с 0:3 гейма в последния си мач на турнира. Така играчите на Атанас Петров, които предсрочно си бяха осигурили продължаване напред, завършиха втори в крайното класиране с 2 победи, 1 загуба, 6 точки и геймово съотношение 6:3.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

По този начин Нефтохимик ще попадне в Група VI от втория квалификационен кръг на ШЛ, където съперниците ще бъдат гръцкия гранд Олимпиакос (Пирея) - победител от Група II, и съответно шампионите на Украйна Прометей (Днипро) - победител от Група III, и на Румъния Аркада (Галац) - втори от Група IV.

Отборът на Будва пък стана победител на турнира в Бургас с 2 победи, 1 загуба, 6 точки и геймово съотношение 7:3. Така черногорците също продължават напред в ШЛ, но ще бъдат в значително по-приятната Група V заедно със сръбския шампион Партизан (Белград) - втори от Група II, австрийския Хипо Тирол (Инсбрук) - втори от Група III, и испанския Гуагуас (Лас Палмас) - победител от Група IV.

Двата турнира от втория квалификационен кръг на Шампионската лига ще се проведат между 9-и и 11-и ноември, като домакините им ще бъдат определени на по-късен етап. За основната групова фаза на най-силния евротурнир ще се класират победителите от двете групи и най-добрия втори отбор.