Нефтохимик завърши с тежка загуба от Будва в мач от ШЛ в Бургас

Първенецът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) завърши с тежка загуба на домакинския турнир от Група I от квалификациите на Шампионската лига.

Воденият от Атанас Петров тим отстъпи изненадващо, но напълно заслужено на черногорския Будва с 0:3 (20:25, 24:26, 15:25) в последния си мач от първи кръг на квалификациите, който се игра в зала “Младост” в Бургас през 500 зрители.

Така бургазлии завършиха на второ място в крайното класиране на Група I с 6 точки (2 победи, 1 загуба), а на Първо финишира отборът на Будва.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

И един спечелен гейм бе достатъчен на бургазлии, за да завършат първи в групата, но това не се случи, след като волейболистите на Нефтохимик показаха изключително слаба игра.

Това отрежда място на Нефтохимик в Група VI на втория кръг квалификациите на Шампионската лига, заедно с първенеца от Група II Олимпиакос, Пирея (Гърция), победителя от Група III СК Прометей Днипро (Украйна), и втория от Групa IV Аркада, Галац (Румъния)

Първенецът на България се натресе на силни съперници във в Шампионската лига

Контраатака на Стефан Иванов и 5:5 в началото на двубоя. Ас на Лазар Додич изведе Будва напред с 9:6. Гостите поведоха с 11:7. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Волейболистите на Будва поведоха с 15:10. Атанас Петров взе второто си прекъсване за бургазлии при 12:17. Гостите стигнаха до геймбол при 24:19. Стефан Иванов би сервис в аут и Будва спечели първата част с 25:20.

Светослав Станков и Георги Петров започнаха в състава на Нефтохимик в началото на втората част. Ас на Марсел Лукс и 3:1 за Нефтохимик в началото на втората част. Технична атака на Марсел Лукс с две ръце и 11:9. Мурад Хан атакува мощно за 12:10. Ас на Никола Радонич изравни резултата - 12:12.  Бургаските волейболисти поведоха с 20:16. Волейболистите на Будва изравниха при 21:21 и дори поведоха с 22:21, след като Мурад Хан сгреши в атака. Успешна атака на Мурад Хан и ново равенство при 23:23. Блокаут на Лазар Додич и геймбол за Будва - 24:23. Мурад Хан изравни с мощна атака от втора линия - 24:24. Бенямин Хаджисалихович донесе победната точка за черногорците във втората част за 26:24.

Виктор Недялков се появи в игра в началото на третата част, след като зае мястото на Георги Петров. Бургазлии поведоха с 3:2 в началото на третата част. Блокада на Денис Чавдаров и Марсел Лукс и 6:5. Блокада спря атака на Денис Чавдаров в центъра и Будва дръпна с 10:7. Балша Радунович игра с блокадата и черногорците дръпнаха с 12:7. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Мурад Хан допусна грешка в атака - 9:14. Виктор Недялков би сервис в мрежата - 11:17. Лазар Додич атакува от зона 2 по диагонала и Будва поведе до 18:11. Блокада спря атака на Марсел Лукс - 12:19. Грешка на Виктор Недялков в атака и герногорците стигнаха до мачбол при 24:15. Ас на Лазар Додич донесе победата на Будва в третата част с 25:15 и в мача с 3:0 гейма.

Мурад Хан бе най-резултатен за Нефтохимик с 18 точки (1 ас, 1 блока).
Марсел Лукс добави 8 точки (1 ас, 1 блока).

За Будва Лазар Додич бе над всички с 20 точки (2 аса, 1 блокада), 13 точки добави Балша Радунович (2 блокади).

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - БУДВА (ЧЕРНА ГОРА) 0:3 (20:25, 24:26, 15:25)
НЕФТОХИМИК: Иван Станев 1, Мурад Хан 18, Стефан Иванов 2, Марсел Лукс 8, Венцислав Рагин 5, Стеван Симич 3 - Симеон Добрев-либеро (Светослав Станков 3, Георги Петров 2, Александър Кордев, Денис Чавдаров, Венелин Кадънков, Виктор Недялков 2, Ясен Петров-либеро)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
БУДВА: Никола Радонич 1, Лазар Додич 20, Иван Ясменица 5, Балша Радунович 13, Бенямин Хаджисалихович 8 , Матия Чинчур 4 - Лазар Мочич-либеро (Растко Миленкович 1)
Старши треньор: МИЛАН БОШКОВИЧ.