Анчелоти: През първото полувреме не бяхме на ниво, Модрич промени мача

Наставникът на Реал Мадрид Карло Анчелоти призна, че неговият отбор не се е представил на обичайното си ниво през първото полувреме на днешното „Ел Класико“ и е бил надигран от Барселона. След почивката обаче "белите“ са изпълнили заръката на италианеца да заиграят много по-агресивно, а това в съчетание с включването на Лука Модрич и головете на Джуд Белингам донесе на Реал пълния обрат.

„Бяхме бавни през първото полувреме. Не бяхме на нашето собствено ниво и изобщо това полувреме е нещо, което трябва да бъде забравено. През второто обаче бяхме много по-добри и по-агресивни. На почивката казах на играчите, че понякога се случва да загубим, но не и по този начин. Трябваше да заиграем с повече енергия и страст. Лука Модрич промени мача, напълно. Той задържа топката и контролираше всичко. Всички сме изненадани от големия брой голове на Джуд Белингам. Първото му попадение беше изключително. Той прави разликата. Може с лекота да вкара 20-25 гола, но ние очакваме попадения и от нападателите – Винисиус, Родриго... Златната топка? Не знам на коя позиция ще завърши Белингам. Не знаех дори, че церемонията е в понеделник, защото не ме интересува.

В нито един момент не сме искали равенство. Искахме само победата. Мачът бе много труден и Барселона бе по-добрият отбор, докато не започнахме да играем по-агресивно”, коментира Анчелоти след победата на своя отбор.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago