Спорните ситуации за дузпи: ощетени ли бяха Барселона и Реал Мадрид?

Две дискусионни ситуации за евентуални дузпи белязаха първото “Ел Класико” за сезона между Барселона и Реал Мадрид. Столичани си тръгнаха с трите точки след два гола на Джуд Белингам.

И двата отбора обаче имаха претенции за наказателен удар.

В края на първата част, при 1:0 за домакините, се стигна до ситуация, при която след центриране имаше единоборство между Орелиан Чуамени и Роналд Араухо във вратарското поле на Реал. Вижда се, че футболистът на гостите използва ръцете си, но главният рефер Хесус Хил Мансано не отсъди нищо.

Явно и от ВАР са го подкрепили за това отсъждане, защото не се стигна до преразглеждане.

После, през второто полувреме, Араухо пък влезе в единоборство в наказателното поле на Барса при атака на Едуардо Камавинга. И тук не последва сигнал за дузпа.

Това се случи в момент, в който Реал все още изоставаше в резултата.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!