Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Сасуоло също не успя да пребори Болоня

Отборите на Сасуоло и Болоня завършиха наравно 1:1 на “Мапей” в дербито на Емилия-Романя от десетия кръг на Серия "А". Така “неровердите” не са спечелили нито един от последните си четири мача, а “рособлу” останаха без загуба в девети пореден двубой.

Мачът започна чудесно за гостите, които поведоха още в третата минута. Тогава дълъг пас на Мишел Ебишер изведе Джошуа Зиркзее в наказателното поле, където нападателят финтира противниковия вратар и прати топката в мрежата му. В 44-тата минута Даниел Болока възстанови равенството с шут от границата на наказателното поле за първия си гол с екипа на домакините. В 80-ата минута Зиркзее реши, че е отбелязал победно попадение в двубоя, което обаче беше отменено поради засада на съотборника му Рикардо Орсолини.

Така след петото си поредно реми като гост през този сезон Болоня заема седмото място в класирането с актив от 15 точки. Сасуоло пък е на 14-ата позиция с 11 спечелени пункта.

Снимки: Imago