Лацио не се затрудни срещу Сасуоло

Отборът на Лацио записа победа с 2:0 срещу тима на Сасуоло в среща от 9-ия кръг на италианската Серия “А”. Головете за крайния успех отбелязаха Фелипе Андерсон (28') и Луис Алберто (35').

С успеха “орлите” застанаха на седмо място в класирането на четири точки зад четвъртия Фиорентина. Сасуоло пък е с три пункта по-малко от днешния си съперник и се озова в долната половина на таблицата.

Гостите успяха да нанесат своя бърз удар през първото полувреме. В 28-ата минута Валентин Кастейянос намери Фелипе Андерсон с чудесен извеждащ пас в наказателното поле и бразилският нападател наказа съперника. Седем минути по-късно Луис Алберто се оказа на правилните място и време, за да овладее в наказателното поле и да даде комфортна преднина за своите преди почивката.

През второто полувреме домакините от Сасуоло опитаха да заличат пасива, което отвори широки пространства в тяхната половина и дори можеха да инкасират трети гол. Това бе близо да се случи, когато в 57-ата минута Каталди стреля силно, но ударът му срещна гредата.

Римляните можеше и да потреперят за водачеството си в последния половин час на мача, след като вратарят Иван Проведел получи директен червен картон. Гостите имаха късмет и изгонването на стража бе отменено след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR.

До края играчите на Лацио бяха тези, които задаваха темпото и логично завоюваха трите точки. Така те се върнаха на победния път след загубата от Милан (0:2) в предния кръг, докато домакините от Сасуоло не успяха да спечелят в трети пореден мач.

Снимки: Imago