Могъщ Астън Вила подчини АЗ Алкмаар и оглави групата си в ЛК

Отборът на Астън Вила продължава с доброто си представяне този сезон и записа втора поредна победа в Лигата на конференциите. Този път момчетата на Унай Емери сразиха с 4:0 като гост нидерландския АЗ Алкмаар в среща от третия кръг на груповата фаза от третия по значимост турнир на УЕФА.

С успеха “виланите” излязоха на първо място в своята група “Е” преди късния мач между отборите на Жрински и Легия (Варшава). Нидерландците от своя страна са трети и все още имат напълно реални шансове да прескочат груповата фаза

Гостите нанесоха своя през първата половина на откриващото полувреме. Те успяха да открият резултата след само 13 минути игра Леон Бейли порази противниковата врата. Съвсем скоро преднината набъбна, като в 23-ата минута Юри Тилманс наказа за втори път нидерландската отбрана.

След почивката момчетата на Унай Емери отново действаха светкавично и в разстояние от пет минути решиха изхода на мача. Първо, в 58-ата минута Оли Уоткинс направи преднината класическа, а след него Джон Макгин в 56-ата минута изведе тима на Астън Вила с аванс от цели четири гола.

Домакините опитаха да направят поражението си една идея по-малко срамно и в 65-ата минута върнаха един гол. В негов автор се превърна Ибрахим Садик. За повече обаче отборът от Нидерландия нямаше сили и се примири с тежката загуба.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago