Астън Вила се доближи до лидерите след четворка срещу Уест Хам

Астън Вила записа четвърта победа в последните си пет мача в първенството, след като стигна до успех с 4:1 в домакинството си на Уест Хам. След отличното представяне на отбора на Унай Емери от началото на сезона той е на пета позиция, но само на две точки зад лидерите Манчестър Сити и Арсенал.

Дъглас Луис отбеляза първите две попадения в мача. Бразилецът откри след половин час игра и се разписа в 51-ата минута от дузпа. Джаред Боуен върна “чуковете” в мача в 56-ата минута, но Оли Уоткинс попари надеждите на гостите в 74-ата минута. Малко преди края резервата Леон Бейли се разписа.

Преди срещата бяха почетени жертвите на военния конфликт в Близкия Изток, както и легендата на английския футбол сър Боби Чарлтън, който вчера почина.

Още в първата минута Емилиано Мартинес направи блестящо спасяване след удар на Боуен след великолепна контраатака на гостите. В ситуацията бе вдигната засада, но намесата на вратаря бе отлична. След леко колебливия старт Вила успокои играта за кратко и опита да вземе инициативата. “Чуковете” обаче продължиха да притесняват защитата на съперника. В 12-ата минута Дъглас Луис отправи прекрасен удар и топката отиваше към горния ляв ъгъл на Ареола, но вратарят се намеси блестящо.

След удар на Боуен, който не затрудни Мартинес, домакините стигнаха до добра възможност. Диаби изведе Уоткинс с великолепно подаване, но нападателят стреля неточно от точката за изпълнение на дузпа. Тимът на Емери обаче усилваше натиска. Няколко атаки на бирмингамци завършиха с неточни удари преди да поведат с известна доза късмет. Удар на Дъглас Лиус от границата на наказателното поле бе отклонен от бранител и затрудни Ареола, който не успя да спаси.

Уоткинс бързо можеше да удвои аванса на Вила след отлична комбинация с Диаби, но стреля покрай вратата. Малко преди почивката Уорд-Праус имаше шанс да изпълни фал от много удобна позиция, но прати топката в стената. Секунди по-късно Пакета се озова на прекрасна позиция, но реши да пробва задна ножица, което бе грешното решение в случая. Отборът на Дейвид Мойс завърши силно полувремето, но не стигна до гол.

Астън Вила започна по-добре втората част и бързо удвои преднината си. Пакета имаше сериозна вина за втория гол на домакините. Той върна назад към Алварес в наказателното поле. Подаването не бе добро, Конса взе топката, а мексиканецът го повали и се стигна до дузпа, която бе реализирана от Дъглас Луис.

Изглеждаше, че бирмингамци имат сериозен контрол, но Уест Хам бързо се върна в мача. Джаред Боуен върна едно попадение, след като имаше известна доза късмет. Той стреля ниско от дистанция, топката се отклони в Пау Торес и отиде извън обхвата на Мартинес. За Боуен това бе пети пореден гол при гостуване.

Попадението мотивира “чуковете”, които опитаха да притиснат съперника и последва леко изнервяне в редиците на домакините. Надеждите на гостите до голяма степен приключиха в 74-ата минута. Тогава Оли Уоткинс отбеляза страхотен гол. Той получи топката след дълго подаване, навлезе в наказателното поле и с мощен удар от малък ъгъл препарира Ареола.

Гостите не се предадоха. Удар на Антонио бе спасен от Мартинес, а Боуен можеше да стигне до втори късметлийски гол. Влизането на Леон Бейли за Вила обаче създаде нови проблеми на Уест Хам. В 87-ата минута негов удар мина встрани от вратата, а малко по-късно той се разписа. Националът на Ямайка получи топката от друга резерва - Тилеманс, финтира отлично и прати топката в мрежата.

Снимки: Imago