Генк и Ференцварош изненадаха с нулево равенство

Генк и Ференцварош завършиха 0:0 в среща от третия кръг в група "F" на Лигата на конференциите. Резултатът е изненадващ предвид факта, че и двата отбора са силни в офанзивен план, а и днес създадоха немалко положения, но нито едно от тях не се превърна в гол. Равенството завърза още повече интригата в групата, защото Генк, Ференцварош и Фиорентина имат по 5 точки, а на дъното е Чукарички, който записа три загуби до момента.

Титуляри за унгарците бяха бившият халф на Пирин (Благоевград) Чебрайлс Макрецкис и Маркиньос, който игра известно време в Ботев (Пловдив). До почивката най-добрата възможност за гол се откри пред Давид Сигер, но Маартен Вандервоорд спаси силния му удар. Генк също можеше да поведе, ако гредата не беше попречила на Джоузеф Пейнтсил.

През втората част двубоят продължи да е интересен и с атаки и към двете врати. В 60-ата минута Вандервоорд отново се прояви, спасявайки изстрел на Кристофер Закариасен. В ответната атака Денес Дибуш отрази удар на Пейнтсил, който беше най-опасният футболист на домакините от Белгия.

В 82-ата минута резервата на Ференцварош Овусу Квабена също нацели гредата, а в добавеното време резервата на домакините Еманюел Арокадаре получи червен картон. на 9 ноември двата отбора ще се срещнат отново, но този път в Будапеща.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!