Партизан пропиля почти всичко, Любо Генчев ги наказа с хеттрик

Янтра (Полски Тръмбеш) спечели с 3:1 в Червен бряг срещу Партизан. Срещата е от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига. Любомир Генчев осигури трите точки с хеттрика си. Противно на крайния резултат, домакините бяха по-добри до почивката. Пропуски направиха Христо Димов, Милен Тонев и на три пъти играещия треньор Любомир Иванов. Второто полувреме започна с натиск на червенобрежкия тим. В 50-ата минута обаче Момчил Кузманов от Янтра не се възползва от хубаво центриране на Тони Маречков. Отговорът беше на Калоян Тодоров, който стреля неспасяемо от 25 метра – 1:0. Отборът му натисна за още попадения.

Опасни удари отправиха Любомир Иванов и Мартин Трифонов. В 74-ата минута Любомир Генчев се пребори с Младен Николаев за топката и изравни.  В 80-ата минута Генчев беше фаулиран на аутлинията, вкара дузпата и обрата стана факт – 1:2.  Малко след това, Генчев наказа неразбирателство при съперника за окончателното 1:3.

След края на мача Любомир Иванов каза пред Sportal.bg:

„Играхме добре до 70-ата минути. Но елементарните грешки, които допуснахме доведоха до този резултат“.