Носителят на купата на АФЛ стартира с 5:1 в Полски Тръмбеш

Локомотив (Горна Оряховица), настоящ носител на купата на Аматьорската футболна лига, започна защитата си на трофея с 5:1 в Полски Тръмбеш над местния Янтра. Двубоят е полуфинал на Област Велико Търново от надпреварата. Селекцията на Лъчезар Русев отказа домакините за 27 минути през първото полувреме. Топката обаче първо спря в мрежата на „железничарите“ след изпълнение на дузпа в 5-ата минута. Само след 120 секунди обаче Кристиян Дечев изравни с шут от далеч. Янислав Цачев направи обрата факт след асистенция на Ивайло Тодоров в 15-ата минута за 1:2. Кристиян Райчев беше спрян с нарушение в наказателното поле и Георги Колев вкара дузпата в средата на полувремето. Явор Генчев пък разтресе мрежата с шут от 30 метра в 33-ата минута – 1:4. Димитър Костадинов реализира петото попадение в 64-ата минута.