Ейре се върна към победите с разгром над Гибралтар

Ейре победи с 4:0 като гост Гибралтар в квалификационен мач за Евро 2024. от група "B". Головете за ирландците отбелязаха Евън Фъргюсън (8'), Майкъл Джонстън (28'), Мат Дохърти (60') и Калъм Робинсън (80').

Ейре започна по-силно мача и поведе след осем минути игра. Мат Дохърти центрира добре отдясно и Евън Фъргюсън от въздуха откри резултата за гостите - 0:1. След 20 минути ирландците удвоиха аванса си. Отново Мат Дохърти подаде добре към Майкъл Джонстън, който засече, а ударът му срещна гредата, но с мигновена добавка направи резултата 0:2 за Ейре.

Втората част продължи по същия начин и с тотална доминация на ирландците. В 60-ата минута след изпълнение на корнер Джейми Макграт подаде добре към Дохърти, който се разписа отблизо с глава за 0:3. Крайното 0:4 с точен удар с глава оформи резервата Калъм Робинсън двадесет минути по-късно.

Така Ейре прекъсна серията си от три поредни загуби и вече има 6 точки, като е на 4-о място без шансове за класиране. Гибралтар пък остава твърдо последен в групата без спечелена точка.

Снимки: Imago