Турция се разправи с Латвия и вече е на еврофиналите

Турция постигна убедителна победа с 4:0 в домакинството си на Латвия от група "D" на европейските квалификации. Така южните ни съседи се класираха на финалите в Германия догодина, като сметките показват, че вече няма как да бъдат изместени от някое от първите две места.

Домакините в Коня можеха да поведат още през първото полувреме, но гол на Юнус Акгюн не бе признат заради засада.

Именно Акгюн обаче откри резултата в 58-ата минута с красиво попадение. Той получи топката в наказателното поле, повдигна я и от воле бе точен за 1:0.

В 83-тата минута Дженк Тосун удвои с глава след центриране на Самет Акайдън.

Третият гол бе дело на Керем Актюроглу, който завърши бърза контраатака на своя отбор.

Отново Дженк Тосун оформи крайното 4:0 в 92-рата минута. Исмаил Юксек се възползва от грешка на латвийците, отне топката и изведе нападателя на Бешикташ, който не сгреши и за втори път порази вратата на съперника.

Така Турция има 16 точки на върха в групата и вече е сигурен участник на Европейското първенство. Латвия остава на дъното с 3 спечелени точки.