Румъния поведе в групата, но най-трудното предстои

Румъния оглави класирането в група "I" на квалификациите за Евро 2024. Северните ни съседи разгромиха с 4:0 аутсайдера Молдова и събраха 16 точки. По този начин тимът на Едуард Йорданеску изпревари досегашния лидер Швейцария, който стигна само до равенство (3:3) у дома срещу Беларус. До края на борбата Румъния има гостуване на Израел и домакинство на Швейцария. Двата отбора обаче имат по-малко изиграни мачове.

Николае Станчу откри резултата в полза на Румъния в 23-ата минута, малко по-късно се разписа и Янис Хаджи, а секунди преди почивката Разван Марин реализира дузпа за 3:0. В 50-ата минута Флоринел Коман вкара четвърти гол за домакините, които намалиха оборотите в оставащото време и пожалиха безпомощния си съперник.

Румънците загубиха ценни точки срещу Беларус преди няколко дни, но същото сториха и швейцарците днес. Мачът на "Арена Национала" премина с тотална доминация на домакините. Те пропуснаха няколко добри възможности в началото, но в средата на първата част логичното се случи и Станчу прати топката във вратата на Андора от пряк свободен удар.

В 28-ата минута Янис Хаджи удвои след асистенция на Никушир Банку. Синът на легендата Георге Хаджи изигра най-силния си двубой за националния отбор и беше в основата на повечето опасни атаки на домакините. Той спечели и дузпата в края на първата част, превърната в гол от Разван Марин.

В 50-ата минута пас на Хаджи стигна до Коман и звездата на ФКСБ направи резултата 4:0. Последваха още пропуски пред вратата на Андора, а в добавеното време Мойсес Сан Николас от гостите получи червен картон. Андорците са твърдо последни в групата с 2 точки и само три отбелязани гола.

Снимки: gsp.ro