Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 1:0

Украйна с ценен успех в битката за Евро 2024

Украйна спечели много важна победа с 2:0 срещу Северна Македония в Прага. Георгий Судаков откри резултата в 30-ата минута, а резервата Олександър Караваев се разписа дълбоко в добавеното време.

След този успех тимът на Серхий Ребров е на второ място група “С” на квалификациите за Евро 2024 с 10 точки, като има предни от три точки пред днешния си съперник и Италия, който по-късно днес приема Малта. Англия е лидер в групата с 13 точки.

Украинците държаха инициативата от самото начало и доминираха през първото полувреме. В 12-ата минута Довбик се измъкна от Серафимов, финтира и стреля от малък ъгъл, но Димитриевски отрази удара. Бранителят на северномакедонците държеше нападателя на съперника няколко секунди и ако той беше паднал, можеше да се стигне и до дузпа.

Мудрик бе изключително активен, но не особено ефективен. В 16-ата минута той проби отляво и навлезе в наказателното поле и беше сам срещу вратаря под ъгъл, но стражът отново се справи. Нападателят на Челси все още търси първия си гол за националния отбор. Тимът на Северна Македония стигна до точен удар, дело на Миловски, в 22-ата минута при един от редките случаи, когато успя да организира добра атака.

Символичните домакини владееха топката в големи периоди и атакуваше при всяка възможност. По-активната им игра даде резултат в 30-ата минута, когато те поведоха, след като Яни Атанасов загуби топката в опасна зона. Судаков стреля, а кълбото се отклони в Серафимов и не остави шансове на вратаря. Ашковски и Миловски се озоваха на добри позиции и можеха да изравнят, но ударите им бяха отразени от Трубин.

Северна Македония заигра по-атакуващо към края на полувремето, но това отвори повече пространства за съперника. Малко преди почивката Елмас намерил пролука в защитата на Украйна, но завършващият му удар бе неточен.

Благоя Милевски направи двойна смяна на почивката и неговият тим започна доста активно втората част. Въпреки това Довбик направи голям пропуск в 52-ата минута. В тази ситуация бе вдигната засада. Ситуацията не бе разглеждана, тъй като нападателят не уцели вратата. Малко по-късно резервата Чурлинов се озова на прекрасна позиция след добра комбинация и негово навлизане в наказателното поле. Блестяща намеса на Трубин отклони топката и тя не се озова във вратата.

В този период символичните гости определено имаха предимство, а украинците основно се защитаваха. В 59-ата минута Мудрик пропусна да удвои аванса на Украйна. След прекрасна контраатака Довбик намери съотборника си сам срещу вратаря, но той не се възползва и вратарят успя да спре удара. При последвалия ъглов удар Матвиенко разтресе горната греда след удар с глава.

Украинците успяха да ограничат възможностите за съперника, а Мудрик отправи още един неточен удар. Судаков отправи страхотен удар в 81-ата минута, а Димитриевски се отличи с великолепна намеса. Тимът на Серхий Ребров стигна до още един прекрасен шанс в 87-ата минута. Тогава вратарят на северномакедонците успя да спре резервата Яремчук, който излезе сам срещу него. Димитриевски все пак бе преодолян още веднъж. Това се случи дълбоко в добавеното време, когато друга резерва - Караваев, тръгна от централната линия и изненада стража с великолепен удар.

Снимки: Imago