Монца удължи не само добрата си серия, но и мъките на Салернитана

Отборът на Монца записа категоричен успех с 3:0 при домакинството си на Салернитана в ранния двубой от неделната програма на осмия кръг в Серия А. Това е пети пореден мач без загуба за “бианкоросите”, а “морските кончета” продължават да са без шампионатна победа през този сезон.

Мачът започна чудесно за домакините, които бързо взеха аванс от два гола. Още в 9-ата минута Андреа Колпани откри резултата с шут по земя след своя солова акция. В 18-ата минута Роберто Галярдини също предприе рейд и загуби топката в наказателното поле, от което обаче се възползва съотборникът му Самуел Винято, който с удар по земя удвои преднината на своя тим. През втората част Булае Диа и Антонио Кандрева имаха възможности да се разпишат, но с добри изяви Микеле Ди Грегорио запази мрежата си суха. При единия удар на Диа напречната греда също помогна на вратаря. За сметка на това “бианкоросите” вкараха трето попадение в 82-рата минута, когато капитанът Матео Песина беше точен от дузпа, свирена за игра с ръка на Лоренцо Пирола. Победата можеше да е още по-убедителна, но в добавеното време напречната греда спря акробатичен удар на Галярдини при изпълнение на фал.

Така Монца се изкачи на седмото място в класирането с актив от 12 точки, изпреварвайки Лече само по голова разлика. Салернитана пък остана на предпоследното 19-о място с едва 3 пункта до момента.

Снимки: Imago