Лаутаро унищожи Салернитана с четири гола от скамейката и върна Интер на върха в Серия А

Интер се завърна на първото място в Серия А, след като разби с 4:0 като гост Салернитана в мач от седмия кръг на шампионата. В абсолютен герой за “нерадзурите” се превърна Лаутаро Мартинес (62’, 78’, 85’, 89’), който се появи от скамейката едва през втората част, но въпреки това реализира всичките попадения в мача. Това бе и първи двубой в кариерата на аржентинеца, в който той бележи цели четири попадения.

Първата добра ситуация в двубоя дойде на сметката на гостите още в 6-ата минута, когато Маркюс Тюрам засече центриране в наказателното поле, но Гийермо Очоа спаси. Само минута след това ново подаване в наказателното поле стигна до Алексис Санчес, но чилиецът изстреля топката силно над вратата. “Нерадзурите” пропуснаха още едно добро положение в 11-ата минута, когато отново Тюрам стигна до центриране на границата на малкото наказателно поле, но кълбото премина покрай левия стълб.

Френският нападател се строполи в пеналта в 17-ата минута и неговите съотборници поискаха дузпа, но Росарио Абисо даде сигнал играта да продължи. Повторенията показаха, че има леко дърпане от страна на бранител.

Домакините от Салернитана отговориха с добро положение в 23-ата минута, когато Джоване Кабрал на два пъти опита да стреля, като в първия случай той бе блокиран, а при втория топката премина покрай гредата. Малко преди изтичането на половин час игра Булае Диа също получи добра възможност, но ударът му бе слаб. В тези минути домакините бяха по-активният тим на терена и се настаниха трайно около вратата на “нерадзурите”.

Постепенно играчите на Интер отново успяха да изнесат играта в по-предни позиции, но няколко техни опита за изстрели бяха блокирани от възпитаниците на Пауло Соуса.

Двата отбора започнаха втората част с доста грешни отигравания в средата на терена. Симоне Индзаги пусна на терена Лаутаро Мартинес и Хенрих Мхитарян още преди изтичането на час игра в желанието си да направи своя отбор по-опасен в предни позиции. Именно това даде резултат в 63-ата минута, когато взаимодействието между аржентинецът и Тюрам даде резултат. Френският нападател проби отляво и даде отличен успореден пас, който бе достигнат от световния шампион, за когото остана само да преодолее Очоа за 0:1.

Домакините успяха да възстановят равенството само три минути по-късно, когато Де Фрай загуби доста леко топката при изнасянето, топката бе отнета от Агустин Мартегани, който пусна елегантно към нахлуващия Матеуш Леговски, който реализира. Много бързо системата ВАР се намеси и отмени попадението поради засада.

Футболистите на Интер направиха още по-сериозна крачка към победата в двубоя в 78-ата минута, когато Гийермо Очоа сгреши с подаването към свой съотборник, който бе с гръб към него, това доведе до бързо отнемане от гостите пред наказателното поле, след което кълбото бе пратено отново около точката за дузпа към Лаутаро Мартинес и той реализира второто си попадение в двубоя.

В 84-ата минута Маркюс Тюрам получи на границата на наказателното поле, където той бе фаулиран от Матео Ловато и бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Лаутаро Мартинес и реализира своя хеттрик само за двайсет минути след появяването си от скамейката. Аржентинецът завърши своята наказателна акция спрямо Салернитана в 89-ата минута, когато той получи почти идентично подаване, но този път от левия фланг, за да реализира четвъртото си попадение в двубоя.

С тази победа Интер се завърна на първото място в Серия А с 18 точки, като измести от там Милан, който малко по-рано победи Лацио. Двата отбора имат равен брой точки, но “нерадзурите” имат много по-добра голова разлика и също така надделяха в дербито между двата тима. Салернитана пък остава без победа и на предпоследното място в подреждането със само три пункта до момента.

Снимки: Imago