Митрович и Неймар поведоха Ал-Хилал към успех в Шампионската лига на Азия

Ал-Хилал записа първата си победа за сезона в група "D" от Шампионската лига на Азия. Играчите на Жорже Жезуш си тръгнаха с трите точки от гостуването си на иранския Насажи Мазандаран от втория кръг. Те записаха класически успех с 3:0, а можеха да се поздравят и с по-изразителна победа. Александър Митрович в 18-ата минута откри резултата, а Неймар удвои в 58-ата минута. Третият гол бе на сметката на Салех Ал Шехри в 93-тата минута.

Ал-Хилал можеше да поведе още в 4-тата минута, но гол на Митрович бе отменен заради засада. Сърбинът обаче се реваншира в 18-ата минута. Тогава той се разписа с глава отблизо след центриране отдясно на Мохамед Ал Бурайк.

В 38-ата минута страстите се нажежиха и двата отбора останаха в намален състав, след като Амир Хушманд от домакините и Салман Ал Фараж от гостите получиха директни червени картони.

Саудитите удвоиха преднината си в 58-ата минута. Неймар получи топката пред накацателното поле, нагласи си я за удар и стреля във вратата за 0:2.

В добавеното време на мача Салех Ал Шехри окончателно подпечата успеха на своя тим. При центриране от корнер топката не бе изчистена добре от защитник и попадна в Ал Шехри, който с хубав удар от воле я прати във вратата за крайното 0:3.

Така Ал-Хилал излезе начело в групата с 4 точки. Насажи Мазандаран пък се свлече на 3-тото място с 3 спечелени точки до момента.