Голове на Митрович и Кулибали върнаха Ал-Хилал на върха, Неймар блесна с асистенция

Отборът на Ал - Хилал надви с 2:0 тима на Ал - Шабаб в среща от 8-ия кръг на СПЛ на Саудитска Арабия. Попаденията за крайния успех отбелязаха Калиду Кулибали (68') и Александър Митрович (76').

С успеха момчетата на Жорже Жезус се върнаха на върха в класирането, след като по-рано днес Ал - Итихад направи нулево равенство срещу тима на Ал - Фейха.

Двата отбора стояха сравнително равностойно на терена, но Ал - Хилал бе значително по-прецизен от своя съперник, като почти всички удари попаднаха в рамките на вратата за разлика от тима на Ал - Шабаб, който имаше само едно реално голово положение.

През първото полувреме домакините можеха да поведат след като съдията посочи бялата точка, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR отмени дузпата и двата отбора отидоха към съблекалнята при нулево равенство.

Попаденията паднаха след почивката. Първо, в 68-ата минута Кулибали скочи най-високо в наказателното поле, за да засече топката корнер, изпълнен от Неймар. Около десетина минути по-късно дойде и втория гол. Митрович стигна до една отскочила топка в наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

Снимки: Imago