Кристиано Роналдо поведе Ал-Насър към обрат в Азиатската Шампионска лига

Ал-Насър постигна втора победа в група "F" на Азиатската Шампионска лига. Тимът от Саудитска Арабия се наложи с 3:1 над гостуващия Истиклол. В основата на успеха беше суперзвездата Кристиано Роналдо, който изравни резултата в 66-ата минута. Другите два гола за домакините отбеляза Андерсон Талиска.

Истиклол се защитаваше през целия мач и притежаваше топката едва в 20% от игровото време. През първото полувреме Ал-Насър направи много пропуски, а в 44-ата минута Сенин Себай изненадващо даде преднина на гостите от Таджикистан.

Ал-Насър изравни чак в 66-ата минута. Роналдо използва грешка в защитата на съперника и много технично прати топката във вратата. Това беше негов първи гол в турнира. Португалецът вече се е разписвал в 22 различни състезания.

След попадението на Кристиано за домакините стана по-лесно. В 72-ата минута Талиска вкара за 2:1 след пас на Айман Яхия, а в 77-ата отново бразилецът беше точен и реши всичко в мача.

Ал-Насър има 6 точки и е лидер в група "F" с 6 точки, следван от Персеполис с 3. Днес иранският отбор се наложи с 1:0 като гост на Ал-Духаил от Катар.