Ангелов и Гаджев завършиха на 6-о място в рали “Клуж”

Българският екипаж Мирослав Ангелов и Георги Гаджев (Шкода Фабия Rally2 evo) завърши на 6-о място в генералното класиране на рали “Клуж”, 7-и кръг от рали шампионата на Румъния.

Победата взе шампиона на Румъния Симоне Темпестини (Порше 997 GT3 RGT), който на финала победи Андрей Гъртофан (Шкода Фабия R5) с аванс от 46,9 секунди. Победата гарантира на Темпестини осма национална рали титла на Румъния.

5 български заявки за рали “Клуж” в Румъния

4 български екипажа участваха в рали “Клуж”, като Александър Томов/Явор Брънков (Рено Клио Rally5) отпаднаха в края на първия ден, а преди това бяха лидери в своя клас.

Нювил издаде, че Танак се връща в Хюндай?

Екатерина Стратиева и Георги Аврамов (Опел Корса Rally4) се пребориха за 7-ото място в своя клас и 20-ата позиция в едно от най-силните състезания този сезон сред автомобилите с един двигателен мост. Стратиева и Аврамов, както и италианският ас Роберто Дапра (Пежо 208 Rally4) са единствените чужденци в топ 10 в RC4 на финала.

Александър Димитров-Пъчката взе титлата на Сърбия в планинския шампионат

Антон Титов и Александър Спиров (Шкода Фабия R5) завършиха на 47-о място по системата Супер рали, тъй като в петата скоростна отсечка се счупи скоростния лост на колата и малко по-късно двамата бяха принудени да спрат. В края на първия ден двамата бяха класирани на 63-о място, а за последните четири отсечки успяха да напреднат с 16 места напред в подреждането.