Обрат от 0:2 задържа Атлетико близо до върха

Атлетико Мадрид не се стъписа от лошото начало на двубоя срещу Кадис и записа трета поредна победа в Ла Лига, с която се изкачи на 4-то място в класирането. "Дюшекчиите" губеха с 0:2 в средата на първата част, но с много силна игра до края на мача стигнаха до успех с 3:2. Футболистите на Диего Симеоне събраха 16 точки, но имат и мач по-малко от лидера Реал Мадрид, който е с 21 точки.

Големият герой за мадридчани беше Анхел Кореа, който вкара два от головете, а между тях друг аржентинец - Науел Молина, изравни на старта на второто полувреме. Гостите от Андалусия откриха със спорно попадение на Лукас Пирес, а малко по-късно Рожер удвои преднината им, но натискът на Атлетико се оказа прекалено силен.

При гола на Пирес останаха сериозни съмнения за нарушение в атака преди топката да се озове в бразилеца, а той да я прати в мрежата зад Ян Облак. След намесата на ВАР попадението беше зачетено, въпреки простестите на домакините.

Преди това Атлетико на два пъти можеше да поведе, но Гризман уцели гредата, а след негов удар Конан Ледесма направи важно спасяване. В 27-ата минута Гризман отново се размина с гола. В ответната атака Сесар Аспиликуета позволи на Рожер Марти да надделее в единоборството помежду им, а след това опитният нападател прехвърли Облак.

В 32-ата минута Аспиликуета отчасти се реваншира за грешката си и с много хубаво центриране намери Кореа, а неговият удар с глава прати топката във вратата за 1:2. До почивката домакините продължиха да имат надмощие, но дефанзивната линия на Кадис удържа натиска на "дюшекчиите".

Това се промени още с първата атака на Атлетико през второто полувреме. Кореа и Йоренте създадоха смут в наказателното поле на Кадис, а Молина посрещна отбитата топка и направи резултата 2:2. Последва фалцов изстрел на Гризман, но Ледесма се разтегна и изби в корнер. Симеоне смени Родриго Рикелме и Маркос Йоренте със Самуел Лино и Родриго Де Пол. Домакините атакуваха разнообразно и голът беше въпрос на време.

В 66-ата минута Саул Нигес центрира ниско по тревата към Кореа, който засече отблизо за 3:2. Гризман можеше да реши всичко, но стреля на сантиметри от гредата. Мадридчани нямаха проблеми да задържат преднината си до края и вече мислят за двубоя с Фейенорд в Шампионската лига.

Снимки: Gettyimages