Клоп: Има и по-лоши неща в живота

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп коментира загубата с 1:2 на отбора си от 6-ия кръг на Премиър лийг срещу тима на Тотнъм. Мърсисайдци вкараха редовен гол, който бе отменен без намесата на VAR, както и съдията показа два червени картона за играчи на “червените”. Германският специалист акцентира именно върху тези тежки решения, които се стовариха върху футболистите му.

Тотнъм пречупи деветима от Ливърпул след автогол в 96-ата минута в мач, който породи много въпроси

„Никога не съм бил толкова горд с нашия отбор, както в този мач. Никога не съм виждал такъв мач с толкова нечестни обстоятелства и луди решения. Сами си вкарахме, това е автогол и е трудно да го приемем. Но все пак съм много горд с отбора. При първия червен картон Къртис Джоунс стъпва върху топката и кракът му се плъзга по-навътре в крака на противника, което изглежда различно на забавен каданс. Той стъпва върху топката с пълна скорост и се плъзга по-нататък по нея. Лош късмет. Колко за Диого Жота първият му жълт картон не беше реален. Ако искате да изградите отбор, имате нужда от играчи с характер. И днес ги видях. Те се биха. Това е специална вечер. Колкото до автогола на Матип, това е малко като съдба, някой трябваше да си подложи крака в този момент. Наистина страхотна игра в защита от Джоел в този мач. Той подложи крак и топката попадна във вратата. Има и по-лоши неща в живота, такива моменти се случват“, казва Клоп, цитиран от ВВС.