Организацията на съдиите в Англия съобщава за огромна грешка на мача между Тотнъм и Ливърпул

Организацията PGMOL, която осигурява съдийството на професионалните футболни мачове в Англия, алармира за грешка в двубоя между Ливърпул и Тотнъм от 7-ия кръг на Премиър Лийг, загубен от мърсисайдци с 1:2. Става въпрос за попадението в срещата, отбелязано от Луис Диас, което бе отменено. Информацията бе публикувана на страницата във фейсбук на една от най-популярните спортни медии на острова - Sky Sports. Ето и какво пише в изявлението на PGMOL:

“PGMOL признава за значителна човешка грешка по време на първото полувреме на мача между Тотнъм и Ливърпул.

Голът на Луис Диас беше отменен от съдийския екип поради засада. Това беше ясна и очевидна фактическа грешка и трябваше да доведе до присъждане на гол чрез намеса на VAR.

Както и да е, VAR се провали в намесата си.

PGMOL ще извърши пълен преглед на обстоятелствата, довели до грешката.

PGMOL незабавно ще се свърже с Ливърпул, след като стигне до заключение за потвърждението на корекция на грешката.”

Към момента Ливърпул регистрира първото си поражение от началото на сезона, докато Тотнъм, заедно с Арсенал, остана единственият непобеден отбор в Премиър лийг през настоящата кампания. Дали това ще се промени, тепърва ще разберем.

Тотнъм пречупи деветима от Ливърпул след автогол в 96-ата минута в мач, който породи много въпроси

Снимки: Gettyimages