БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Волфсбург удари Айнтрахт след попадения на датчанин и червен картон за Гьотце

Волфсбург победи с 2:0 Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 6-тия кръг на Бундеслигата. В герой за вълците се превърна датският нападател Йонас Винд, който отбеляза и двете попадения за тима си (31’, 84’). Червен картон пък получи световният шампион с Германия през 2014 г. Марио Гьотце в 59-ата минута.

Гостите първи имаха добра възможност в 22-рата минута, когато Елис Скири се озова в удобна позиция и стреля, но в ръцете на Кун Кастеелс. Волфсбург обаче откри резултата девет минути по-късно. След добра атака на “вълците” Тиаго Томаш подаде на Ловро Маер, който стреля опасно, Кевин Трап успя да избие, но Йонас Винд бе най-съобразителен и довкара отбитата топка - 1:0. Три минути по-късно Омар Мармуш от Айнтрахт имаше добра възможност да изравни, но Кастеелс отново се намеси и изби в корнер. В самия край на полувремето Вилиам Пачо от гостите също пропусна добър шанс, като стреля неточно от отлична позиция.

През втората част ключовият момент дойде в 59-ата минута, когато Марио Гьотце фаулира грубо Матиас Сванберг и получи втория си жълт картон и респективно червен. Логично Волфсбург се възползва от численото си предимство и имаше добри ситуации, които обаче не бяха оползотворени от Боте Баку и Йонас Винд. Мачът в крайна сметка бе решен в 85-тата минута. Резервата на Айнтрахт Ансгар Кнауф фаулира в наказателното си поле Кевин Паредес и реферът посочи дузпа. Зад бялата точка застана Йонас Винд, който стреля, Кевин Трап успя да избие, но датчанинът отново бе най-бърз при добавката и реализира второто си попадение в мача - 2:0 за Волфсбург.

Така Волфсбург записа трета  поредна домакинска победа в първенството и във временното класиране е на 7-о място с 12 точки. За Айнтрахт пък това бе първо поражение за сезона, което спря спря серията им от 4 поредни равенства.

Снимки: Imago