Лудогорец III срази Спартак II (Варна), Захари Сираков доволен от проявения характер

Лудогорец III победи Спартак II (Варна) с 5:2 в Разград. Срещата е от осмия кръг на Североизточната Трета лига. Антонио Попов откри с глава за домакините след центриране отдясно Николай Николов, четвърт час след началото. Асистентът на първия гол пък завърши самостоятелен пробив с удар, получи се рикошет и стана 2:0 в 23-ата минута. Разградчани поискаха дузпа за нарушение срещу Христиан Атанасов в 43-ата минута, но рефера не свири. Спартаковци отговориха след почивката. След центриране от корнер, техен футболист вкара с глава – 2:1.

Същото се случи в 60-ата минута, но след центриране от фаул и равенството беше възстановено. В 80-ата минута варненския вратар изби топката от голлинията след удар на влезлия като резерва Кристиян Николов. Футболистите на Лудогорец нокаутираха противника в последните минути. Първо в 85-ата влезлия като резерва Никола Тодоров беше най-съобразителен при суматоха пред вратата на Спартак и реализира за 3:2. 180 секунди по-късно Николай Николов повтори самостоятелната си акция от която вкара за 2:0 и стана 4:2. Накрая футболист на гостите удари с лакът Петър Кирев. Съдията го отстрани с червен картон, отсъди дузпа, която Георги Караиванов реализира за окончателното 5:2.

„Заслужена победа, надиграхме противника. Доволен съм от представянето ни. След като стана 2:2 имаше малко напрежение. Момчетата обаче го превъзмогнаха и постигнаха резултат, който отговаряше на показаното на терена. Играта, която демонстрирахме дава увереност и вдъхва оптимизъм за мачовете срещу Динамо (Минск, Беларус) от младежката шампионска лига“, коментира пред Sportal.bg Захари Сираков, треньор на разградчани.