Филип Кръстев остана резерва в двубоя между шампионите на Северна Америка, Тигрес вдигна трофея

Отборът на Филип Кръстев Лос Анджелис загуби 2:4 след дузпи сблъсъка си срещу Тигрес във своеобразния финал за “Кампеонес къп”. Двата тима завършиха 0:0 в редовното време на “БМО Стейдиъм” в САЩ. Българинът пък остана на скамейката на своя тим през цялата среща. Двата отбора завършиха в намалени състави, след като първо американците останаха с намален състав след втори жълт картон на Диего Паласио в 63-ата минута, а пет минути преди края на редовното време Рафаел Кариока бт отстранен с директен червен картон аз нарушение срещу Буанга, който се откъсваше сам срещу вратаря.

Кръстев поигра в края при равенство на Лос Анджелис

Домакините от “града на ангелите” пък видяха как тяхно попадение бе отменено 80-ата минута, когато Денис Буанга стреля плътен удар в десния ъгъл долен ъгъл, но съдията прецени, че е имало нарушение при гола. Двубоят завърши 0:0, а мексиканският шампион спечели с 4:2 след Пиер Жиняк, Николас Ибанес, Гуидо Пизаро и Хесус Ангуло. Това е втори трофей за мексиканския представител в своеобразния финал между двата големи шампиона на Северна Америка, след като те спечелиха и първото издание през 2018-а година.