Челси си припомни какво е победа

Челси надви Брайтън с 1:0 в двубой от 1/16-финалите на "Карабао Къп" и прекъсна серията си от негативни резултати. Единственото попадение реализира Николас Джаксън в 51-ата минута след пас на друго ново попълнение - Коул Палмър.

Брайтън пристигна на "Стамфорд Бридж" със самочувствие. "Чайките" са в топ 3 в класирането на Премиър лийг и са отборът с най-резултатно нападение. Тимът на Роберто Де Дзерби се разписа във всичките си предишни срещи през кампанията, но днес не успя да се възползва от неуверените намеси на Роберт Санчес.

Атаката на Челси отново водеше Николас Джаксън, а по двата фланга Маурисио Почетино заложи на Михайло Мудрик и Коул Палмър, който за първи път беше титуляр след трансфера си от Манчестър Сити. От първата минута започна и Ян Маатсен, който игра пред двойката дефанзивни халфове Мойсес Кайседо и Лесли Угочукву. Бен Чилуел беше поставен отдясно на защитата, а отляво стартира Марк Кукурея.

Промените в състава на Брайтън също бяха много и повечето основни футболисти останаха на пейката. В предни позиии започна Жоао Педро, който имаше подкрепата на Факундо Буонаноте, Ансу Фати и Каору Митома. В центъра на отбраната на гостите си партнираха Жан Пол ван Хеке и Игор, а на вратата застана Барт Вербруген.

Стражът на Брайтън трябваше да показва класа още в началото след удар на Мудрик. В 11-ата минута Жоао Педро опита да изненада Роберт Санчес, но Дисаси се намеси и блокира изстрела му. Двата отбора атакуваха на висока скорост, но рядко стигаха до опасни удари. Едно от малкото интересни положения до почивката беше в 22-ата минута, но Махмуд Дахуд шутира покрай гредата. Секунди след това Санчес допусна голяма грешка и подари топката на Жоао Педро, но той прехвърли и него, и вратата.

В 30-ата минута Палмър подаде на Мудрик, който нямаше много опции пред себе си и стреля, но право във Вербруген. Последва нова грешка на Санчес срещу бившия му отбор. Той затрудни максимално Кайседо и Карлос балеба отне топката, но Ансу Фати стреля слабо. В края на полувремето Мудрик нахлу на скорост в наказателното поле и сякаш беше фаулиран от играч на Брайтън, но не падна и спечели само корнер.

В началото на второто полувреме лондончани откриха резултата. Мaaтсен комбинира с Палмър, а той веднага подаде на Джаксън и сенегалецът технично насочи топката в далечния ъгъл на вратата за 1:0. Челси заигра с повече увереност в средата на терена и атака, но защитниците бяха слонни да сгрешат във всеки момент.

В 62-ата минута Николас Джаксън се озова на чиста позиция, но не успя да преодолее Вербруген. Малко по-късно Мудрик отстъпи мястото си на Рахийм Стърлинг, а в игра за Брайтън се появиха Били Гилмор, Дани Уелбек и Джак Хиншълууд. Нова хубава комбинация на Челси завърши с точен удар на Джаксън, но голът беше отменен заради засада.

Челси затвори двубоя в последните минути. Брайтън достигна само до една ситуация, при която Жоао Педро стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата. Маурисио Почетино беше много изнервен и получи жълт картон за оспорване на съдийско решение, но отборът му издържа на финалния натиск на гостите и се класира за 1/8-финалите.

Снимки: Gettyimages