Уулвърхамптън и Лутън отпаднаха от "Карабао Къп"

Два отбора от Премиър лийг отпаднаха тази вечер от турнира "Карабао Къп" още на 1/16-финалите. Уулвърхамптън отстъпи с 2:3 на Ипсуич, а Лутън загуби с 0:1 от Екзитър и също напусна надпреварата.

Ипсуич, който прави много силен старт на сезона в Чемпиъншип, сътвори впечатляващ обрат от 0:2. "Трактористите" се озоваха в ролята на догонващи след голове на Хий-Чан Хуан (4') и Тоте Гомеш (15'), но не се предадоха. Още до почивката Омари Хътчинсън и Фреди Ладапо изравниха, а в 58-ата минута Джак Тейлър донесе крайния успех на домакините.

Лутън показа, че няма амбиции в "Карабао Къп" и ще се стреми единствено към това да оцелее в Премиър лийг. "Шапкарите" изиграха много слаб мач срещу Екзитър от Лига 1 и закономерно отпаднаха. Единственото попадение в срещата отбеляза защитникът на домакините Деметри Мичъл. Той се разписа в 83-ата минута, а в 88-ата получи червен картон.

Бърнли нямаше проблеми при визитата си на Салфорд и спечелиха с убедителното 4:0. Сандер Берге, Якоб Бруун Ларсен и Дара О'Шей вкараха три гола за четвърт час през първото полувреме, а разгромния успех на тима, воден от Венсан Компани, оформи тийнейджърът Уилсон Одобер в 81-ата минута.

Мидълзбро победи с 2:0 като гост Брадфорд с попадения на Емануел Лате Лат и Морган Роджърс. Порт Вейл надви Сътън Юнайтед с 2:1, а Мансфийлд елиминира Питърбро след изпълнение на дузпи.