Аталанта не допусна изненада срещу предпоследния

Тимът на Аталанта записа очакван домакински успех с 2:0 над Каляри в мача помежду им от петия кръг на Серия "А". За бергамаските това е трети шампионатен успех от началото на сезона, а сардинците остават без победа в италианския елит след своето завръщане в него.

Първото попадение дойде в 33-тата минута, когато Адемола Луукман се разписа на празна врата след асистенция на Шарле Де Кетеларе. В 76-ата минута пък появилият се от пейката Марио Пашалич комбинира с друга резерва - Луис Муриел, след което удвои аванса на своя тим с шут, при който топката се отклони в далечната греда и влезе в мрежата. Резултатът можеше да бъде и по-различен, но през първото полувреме гредите спряха удари на Луукман и съотборника му Давиде Дзапакоста в рамките на няколко секунди, а след почивката шут на влезлия като смяна за гостите Гаетано Ористанио срещна напречната греда.

Аталанта е на 6-ата позиция в класирането с актив от девет точки, а Каляри е на предпоследното 19-о място с два спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages