Фиорентина надви Аталанта в зрелищен сблъсък

Отборът на Фиорентина успя да запише домакинска победа с 3:2 над Аталанта в зрелищен двубой от четвъртия кръг на Серия "А".

Бергамаските бяха тези, които поведоха в резултата, след като в 20-ата минута Мартен де Роон намери Тюн Копмайнерс на границата на наказателното поле, а вторият се разписа със своя шут. 15 минути по-късно при изпълнение на фал Николас Гонсалес с глава свали топката за Джакомо Бонавентура, който успя да изравни резултата. В последната минута от редовното време на първата част Лукас Мартинес Куарта направи обрата пълен, засичайки с глава центриране на Алфред Дънкан. В 53-тата минута Адемола Луукман се възползва от нова асистенция на Де Роон и възстанови равенството. Така се стигна до 76-ата минута, когато резервата на “виолетовите” Кристиан Куаме се възползва от грешка в противниковата защита и реализира победното попадение в мача.

Така Фиорентина и Аталанта са съседи в класирането, като тимът от Флоренция е седми със 7 точки, а “нерадзурите” са осми с 6 пункта.

Снимки: Imago