ЦСКА - София надигра и победи Левски в дербито на дублиращите тимове

ЦСКА - София успя да победи Левски в дербито между дубълите на отборите в Югозападната Трета лига, провело се на стадион “Българска армия”. Срещата от 9-ия кръг на Югозапад завърши при резултат 1:0 в полза на “червените”. Домакините показаха по-добра игра и заслужено стигнаха до успеха, а единственото попадение отбеляза Георги Чорбаджийски в средата на втората част (62’).

В 9-ата минута се получи първата по-опасна ситуация. Тогава защитник на Левски изгуби топката от Георги Чорбаджийски, който напредна към наказателното поле на гостите. Точно преди нанесе удар обаче десетката на “червените” изгуби баланс и върна притежанието на топката.

Малко по-късно дойде и първият точен изстрел. Марк-Емилио Папазов получи хубаво извеждащо подаване и моментално стреля към близкия ъгъл, но Иван Андонов спаси. При последвалия корнер Чорбаджийски отправи удар с глава, но топката се отклони в Папазов.

26 ЦСКА - София II 1:0 Левски II

Натискът на домакините продължи и в 15-ата минута те бяха най-близо до това да открият резултата. Тогава след удар на Димитър Христов от пряк свободен удар топката се отклони в страничния стълб.

В 26-ата минута Илиан Антонов направи страхотен пробив от центъра и пусна пас към Папазов. Ударът на нападателя обаче мина високо над целта. 2 минути по-късно отново Папазов бе намерен в наказателното поле, като този път футболистът стреля доста по-добре, но добрата намеса на Андонов предотврати гол във вратата на Левски. Само минута по-късно Венцислав Иванов пропусна да засече топката след центриране отдясно на около 2 метра пред голлинията.

В 33-ата минута дойде и първият точен удар за Левски. Никола Бандев стреля от дистанция, но ударът му бе право в средата на вратата и Ивайло Неделчев без проблем улови.

В 42-ата минута Илиан Антонов проби добре по левия фланг, навлезе в наказателното поле, преодоля двама защитници в синьо и остави на Панайтов да стреля. Иван Андонов отрази удара на футболиста на “червените”, но топката попадна на пътя на Папазов, който прати кълбото над напречната греда, въпреки че вратата пред него беше празна.

Второто полувреме започна с ново положение за ЦСКА - София. След нов хубав пробив на Антонов последва центриране към Папазов. Нападателят стреля с глава, но вратарят на Левски улови.

В 58-ата минута домакините организираха добра контраатака. Те успяха да отнемат топката в собствената си половина и веднага тя бе подадена на Антонов. Крилото напредна добре и подаде на Папазов, който можеше да засече на опразнена врата, но кълбото премина зад него. Все пак то стигна до Венцислав Иванов, който стреля веднага, но Андонов спаси. При добавката Илиан Антонов успя да вкара, но попадението бе отменено заради засада.

В 62-ата минута обаче логичното се случи и ЦСКА - София излезе напред в резултата. След късо изпълнение на ъглов удар топката бе центрирана към наказателното поле. Там Георги Чорбаджийски се извиси над всички и стреля добре с глава. Точно на голлинията Сотиров също довкара кълбото, но сякаш то бе вече бе в очертанията на вратата.

До края на двубоя "червените" продължиха да имат няколко много опасни ситуации, но така и не вкараха втори гол. Така ЦСКА - София добави нови три точки в актива си.

С тази победа отборът на Стамен Белчев събира в актива си 16 точки и се изкачва до четвъртата позиция в класирането. Левски е 11-ти с 12 точки.

ЦСКА - СОФИЯ II 1:0 ЛЕВСКИ II

1:0 Георги Чорбаджийски (62)

Стартови състави:

ЦСКА - София: 12. Ивайло Неделчев, 9. Венцислав Иванов, 7. Марк-Емилио Папазов, 11. Илиан Антонов, 6. Петко Панайотов, 10. Георги Чорбаджийски, 4. Димитър Христов, 5. Мартин Сотиров, 8. Юлиан Илиев, 2. Светозар Евтов, 3. Лъчезар Иванов.

Левски: 99. Иван Андонов, 3. Виктор Любенов, 4. Калоян Борунов, 2. Георги Русинов, 5. Дейвид Михалев, 6. Никола Бандев, 11. Борислав Руоанов, 8. Александър Божилов, 10. Кристиян Йовов, 7. Виктор Добрев, 9. Преслав Бачев.

Снимки: Борислав Цветанов