Монца също не успя да пребори Лече

Отборите на Монца и Лече завършиха наравно 1:1 на “Ю-Пауър Стейдиъм” в двубой от четвъртия кръг на Серия "А". По този начин "вълците" остават без загуба от началото на сезона.

“Джалоросите” поведоха още в третата минута, когато Никола Кръстович реализира дузпа, свирена за фал на Лука Калдирола срещу Понтус Алмквист. Така черногорецът се превърна в първия играч в клубната история, който вкарва във всеки един от първите си три мача за Лече в Калчото. В 24-тата минута все пак домакините успяха да изравнят. Тогава Андреа Колпани комбинира с Лоренцо Коломбо, след което нанесе удара за своя гол. В 55-ата минута гостите останаха с човек по-малко след червен картон на капитана им Федерико Басчирото за негово грубо нарушение срещу Коломбо. В 72-рата минута Андреа Карбони реши, че е отбелязал победно попадение за “бианкоросите”, което обаче беше отменено от ВАР. Пет минути преди края на редовното време численият баланс беше възстановен, тъй като Калдирола също беше изгонен от игра след негов втори жълт картон за фал срещу резервата Роберто Пиколи.

Така Лече остава на четвъртото място в класирането, но вече с актив от 8 точки, докато Монца е на 13-ата позиция с 4 спечелени пункта, колкото имат още четири тима.

Снимки: Imago