Лече сломи Салернитана с един ранен и един късен гол

Лече продължава с отличното си представяне от началото на сезона в Серия "А". Тимът записа втората си победа, след като се наложи с 2:0 над Салернитана в домакинството си от 3-тия кръг. Успехът дойде след един ранен гол на Никола Кръстович в 6-ата и един късен на Габриел Стрефеца от дузпа в 98-ата минута.

Мачът започна мечтано за домакините, които още в 6-ата минута взеха преднина в резултата. Валентен Жондре центрира отдясно и Кръстович с глава порази вратата за 1:0.

Салернитана бе близо до изравняването в 73-тата минута, когато изстрел на Джоване Кабрал се отби от гредата.

В 94-тата минута удар на Патрик Доргу се спря в ръката на Кабрал. Първоначално съдията подмина ситуацията, но след намесата на ВАР промени решението си и даде дузпа за Лече, а Джовани Стрефеца бе точен от бялата точка, оформяйки крайното 2:0.

Така Лече събра актив от 7 точки и заема 4-тото място във временното класиране. Салернитана остава с 2 точки на 16-ата позиция.