Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Швейцария се разправи с Андора за едно полувреме

Отборът на Швейцария очаквано постигна убедителна победа с 3:0 над гостуващия тим на Андора в двубой от група I на евроквалификациите.

Мачът премина под тоталния контрол на домакините, които отправиха цели 22 удара срещу 0 за противника. Само три от тях обаче се оказаха точни, като те се превърнаха в голове през второто полувреме. Първият от тях дойде в 49-ата минута, когато Седрик Итен се разписа с шут по земя. „Кръстоносците“ трябваше да почакат доста и за втория си гол в 84-тата минута, който също беше след удар по земя, но този път на Гранит Джака, асистирал за предишното попадение. В крайна сметка те се поздравиха с класически успех, след като в добавеното време Джердан Шакири реализира дузпа, свирена за фал на Макс Ловера срещу резервата Дан Ндойе.

Така Швейцария остава лидер в група I, но вече с 14 точки в актива си, а Андора продължава да бъде на дъното със само 2 спечелени пункта.

Снимки: Imago