Косово измъкна инфарктно реми от Швейцария в последната минута

Косово и Швейцария изиграха доста интригуващ сблъсък помежду си от 5-ия кръг на европейските квалификации в група "I". Срещата в Прищина предложи доста емоции, но завърши без победител - 2:2. Домакините ликуваха в последната минута на двубоя, в която се добраха до точката с гол на Ведат Муриджи.

Гостите първи взеха преднина в мача. В 14-тата минута Едмилсон Фернандеш центрира отдясно и Ремо Фройлер засече топката във вратата за 0:1.

Косово можеше моментално да се върне в мача. В 16-ата минута Милот Рашице излезе очи в очи с вратаря на съперника, финтира го, но от малък ъгъл не успя да отбележи, а след това топката стигна до Бернард Бериша, който също не успя да се разпише в опразнената врата.

Все пак през втората част домакините стигнаха до изравняване. Рашица центрира отдясно и Муриджи с глава порази вратата на съперника за 1:1.

"Кръстоносците" обаче си върнаха преднината в 79-ата минута. След многоходова комбинация топката бе подадена за Рикардо РОдригес в наказателното поле, той върна към Реми Фройлер, който шутира и след рикошет в крака на защитник кълбото се оплете в мрежата - 1:2.

Драмата обаче продължи до последно и в 94-тата минута Косово се добра до точката. Топката бе подадена за Меритон Кореница около точката на дузпата, той с пета продължи към Муриджи, който вкара за крайното 2:2.

Въпреки равенството Швейцария остава начело в групата, като още няма загуба и има 11 точки в актива си. За Косово това бе 4-тата спечелена точка до момента, като тимът заема 5-ата позиция във временното класиране.