Гърция се върна към победите с гръм и трясък

Гърция сложи край на серията си от две поредни загуби в евроквалификациите по най-добрия възможен начин. Елините си го изкараха на аутсайдера Гибралтар и го разбиха с 5:0 в домакинствотоси от 6-ия кръг на група "В". Този успех бе изключително важен за домакините в Атина, за да останат в битката за челните места.

Гърция доминираше в мача и още в 9-ата минута взе преднина в резултата. Една дълга топка бе свалена за Таксиархис Фунтас, неговият удар бе спасен от вратаря, но при добавката Димитрос Пелкас прати кълбото в мрежата за 1:0.

В 23-тата минута домакините удвоиха преднината си. След центриране от корнер Константинос Мавропанос с глава бе точен за 2:0.

Гърците можеха да направят резултата класически в 37-ата минута, когато Таксиархис Фунтас успя да прати топката във вратата с помощта на напречната греда, но попадението бе отменено заради засада.

Все пак елините играеха с настроение и през второто полувреме головото шоу продължи. В 70-ата минута резултатът стана класически. Йоргос Масурас получи пас в коридор, напредна и хладнокръвно отбеляза за 3:0.

В 83-ата минута Мавропанос удвои головата си сметка, вкарвайки отново с глава след центриране отдясно на Анастасиос Бакасетас.

В добавеното време и Масурас заби втори гол. Той получи чудесен извеждащ пас и от движение по земя порази вратата за крайното 5:0.

По този начин Гърция спря серията си от загуби и се върна на победния път, като вече има 9 точки и заема 3-тото място във временното класиране. Гибралтар е пълен аутсайдер на последната позиция с 0 точки.