Армения бе близо до сензацията, но се пропука в края срещу Турция

Отборите на Турция и Армения изиграха спиращ дъха трилър, завършвайки 1:1 в среща от група “D” на квалификациите за Евро 2024 в Германия. Гостите трябва да съжаляват повече, защото водеха в резултат до много късно в срещата след гола на Артак Дашян (49'), но младокът Бертуг Йълдъръм (88') спаси точката за юните ни съседи.

Турция остана на първото място в своята група, оставяйки на второ и трето място отборите на Хърватия и Армения с по 7 точки.

След нулево първо полувреме, в което Турция създаде чистите положения, отборът на Армения шокира домакините в срещата и поведе само четири минути след подновяването на играта, когато Артак Дашян прати топката в турската врата след грешка в съперниковата пеналтерия. Голът не демотивира турците, които продължиха да създават по-добрите ситуации, като дори на два пъти имаха претенции за дузпа, но до попадние така и не се стигаше.

Домакините обаче не се предадоха и две минути преди края на редовното време Бертуг Йълдъръм се разписа, за да изравни резултата. Това бе изключително емоционален момент за футболиста, който на 21 години дебютираше за националния отбор на южните ни съседи и вкара гол само осем минути след като влезе в игра на мястото на халфа Керем Актюроглу.

До края на мача Турция мачкаше и създаде редица голови положения, които обаче не реализира и трябваше да се задоволи с точката. Изпуснатата победа в даден момент може да се окаже проблем за отбора край Босфора и Дарданелите, защото момчетата на Щефан Кунц имат най-много мачове в групата си, докато преследвачите Хърватия и Армения могат скоро да обърнат класирането в своя полза.

Снимки: Imago