Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Левандовски измъкна Полша срещу Фарьорски острови

Полша постигна неочаквано трудна победа с 2:0 над Фарьорски острови в домакинството си от 5-ия кръг на европейските квалификации в група "Е". Гостите дълго време удържаха нулевото равенство, но в края се предадоха пред класата на своя съперник, който стигна до успеха с два гола на звездата си Роберт Левандовски в 73-тата минута от дузпа и в 83-тата минута.

Полша бе по-активният от двата отбора и имаше своите шансове, но и вратарят на гостите Сьолви Ватнхамар направи няколко блестящи спасявания. В 51-вата минута пък изстрел с глава на Левандовски разтресе напречната греда.

В 70-ата минута натискът на "Дружина полска" даде резултат. Футболист на Фарьорски острови игра с ръка в наказателното си поле и след разглеждане с ВАР съдията посочи бялата точка. Левандовски изпълни наказателния удар и бе точен за 1:0.

В 83-ата минута Лева довърши съперника с втори гол. 35-годишният ветеран демонстрира огромната си класа. Той получи в наказателното поле, но срещу него имаше двама защитници на съперника. Въпреки това нападателят намери как да стреля, да промуши топката между тях и да я прати в далечния ъгъл на вратата за 2:0.

Това бе важен успех за Полша, като с него тимът остава в битката за челните места. За момента поляците заемат 3-тата позиция в класирането с 6 точки. Фарьорски острови пък остава на последното 5-о място с 1 точка.

Снимки: Imago