Нидерландия отказа Гърция за едно полувреме

Нидерландия постигна убедителен успех с 3:0 над Гърция в домакинството си от 5-ия кръг на европейските квалификации в група "В". "Лалетата" доминираха в мача и решиха всичко още през първото полувреме с голове на Мартен де Роон в 17-ата, Коди Гакпо в 31-вата и Ваут Вгхорст в 39-ата минута. Силен мач направи и Дензъл Дъмфрис, който асистира и за трите попадения, а удари и греда.

Домакините на "Филипс Арена" в Айнховен започнаха срещата по-настървено и в 17-ата минута логично откриха резултата. При центриране от корнер Дензъл Дъмфрис с глава свали за Де Роон, който засече топката във вратата за 1:0.

След това в 31-вата минута резултатът бе удвоен. Отново Дъмфрис с много елегантен пас изведе Гакпо в близост до вратата, а нападателят не сгреши за 2:0.

В 37-ата минута Дъмфрис отправи опасен шут, който се отби от гредата.

Две минути по-късно резултатът стана класически. Дъмфрис центрира отдясно и сложи топката на главата на Вегхорст, за когото остана да я прати в мрежата за 3:0.

През втората част домакините намалиха оборотите и предпочетоха да спестят сили за предстоящата си битка с Ирландия след три дни. Гърците пък не успяха да притеснят особено своя съперник и да стигнат поне до почетен гол.

Така Нидерландия събра актив от 6 точки, колкото има и Гърция, но "лалетата" изпревариха днешния си опонент и излязоха на 2-рото място заради по-добрите си показатели.