Интер разпиля Фиорентина, Лаутаро не спира да бележи

Интер записа трета поредна победа от началото на сезона. “Нерадзурите” изиграха много силен мач и отнесоха Фиорентина с 4:0 на “Сан Сиро”. Маркюс Тюрам отбеляза първия си гол за клуба. Французинът откри резултата в 23-ата минута.

Отборът на Симоне Индзаги стигна до два гола в началото на втората част. Лаутаро Мартинес удвои аванса на домакините след блестяща контраатака на домакините, а Хакан Чалханоолу се разписа от дузпа. Аржентинският нападател вкара още едно попадение в 73-ата минута.

Лаутаро вече има пет попадения след първите три мача в Серия А, а Интер няма допуснат гол и е отбелязал осем.

Домакините стигнаха до първи удар към вратата още в третата минута. Димарко пробва от дистанция, но не затрудни Кристенсен. “Нерадзурите” позволяваха на съперника да играе доста с топката в първата част на двубоя. След едно продължително разиграване Бонавентура пробва удар от сериозна дистанция, но прати топката над вратата. Гостите обаче не стигаха в близост до вратата на Зомер.

Интер стигна до първа малко по-опасна ситуация в 20-ата минута. Тогава Тюрам получи топката пред наказателното поле, напредна и стреля над вратата. Именно французинът откри резултата четири минути по-късно. Лаутаро Мартинес се пребори за една топка, която след това стигна до Димарко. Той отправи великолепно центриране, което намери Тюрам, а нападателят с глава се разписа.

Превъзходството на домакините продължи и малко по-късно Тюрам можеше да отбележи втори гол. Бастони проби отлично отляво и центрира ниско към французина, но той не успя да я насочи към вратата. Бастони продължи да се включва в атаките и при следващата възможност отправи добър удар от границата на наказателното поле, който бе отразен от вратаря. Лаутаро Мартинес пък не бе точен при добавката.

Гостите имаха претенции за дузпа след падане на Нико Гонсалес, но съдията бързо му показа да продължи играта. В 41-ата минута Тюрам напредна при контраатака на домакините и бе повален. Чалханоолу изпълни фала, който бе на сериозна дистанция. Той обаче накара Кристенсен да показва рефлекса си. В самия край на полувремето Тюрам имаше още една възможност да се разпише. Топката стигна до него след остро центриране на Дъмфрис. Французинът бе на отлична позиция, но не успя да реагира достатъчно бързо и прати топката покрай вратата.

В самия край на полувремето Тюрам имаше още една възможност да се разпише. Топката стигна до него след остро центриране на Дъмфрис. Французинът бе на отлична позиция, но не успя да реагира достатъчно бързо и прати топката покрай вратата.

Тимът на Индзаги започна много силно второто полувреме и бързо създаде няколко положения. Гостите се изнесоха по-напред и Интер показа колко е опасен на контраатаки. Удар на Дъмфрис по диагонала срещна дясната греда на Кристенсен. В 53-ата минута Лаутаро Мартинес получи отличен шанс след центриране на Бастони. Той стреля с глава и топката отново се удари в гредата след намеса на вратаря. Аржентинецът се реваншира секунди по-късно.

Фиорентина опита атака, но загуби топката в наказателното поле на съперника. “Нерадзурите” организираха изключителна контраатака, която завърши с подаване на Тюрам към Лаутаро и той отбеляза четвъртия си гол от началото на сезона. Доминацията на домакините бе тотална в този период. Удар на Димарко отиде право в Кристенсен, но вратарят в опита си да стигне до топката събори Тюрам и бе отсъдена дузпа, която Чалханоолу реализира.

След третия гол Индзаги извади Барела и пусна Фратези на негово място. Тюрам пък стреля покрай вратата след поредния си пробив. Последва един от редките случаи, в които Зомер трябваше да се намесва, като направи две спасявания. Домакините обаче продължиха да демонстрират мощ в атака. Влезлият като резерва Куадрадо записа първа асистенция за новия си клуб, след като негово центриране бе засечено от Лаутаро Мартинес.

“Нерадзурите” намалиха темпото след четвъртото попадение. Лаутаро обаче продължи да тормози защитата на гостите. Негов удар не затрудни Кристенсен, но вратарят получи някакъв проблем и трябваше да получава медицинска помощ.

ИНТЕР - ФИОРЕНТИНА 4:0
1:0 - Тюрам (24)
2:0 - Лаутаро Мартинес (53)
3:0 - Чалханоолу (58-д)
4:0 - Лаутаро Мартинес (73)

Снимки: Gettyimages